Opublikowany: śr, Maj 30th, 2018

Inwestycje w cieniu basenu

Po ostatniej sesji legnickich radnych najgłośniej było o planach budowy parku letniego AquaFun i głosowaniu nad udzieleniem absolutorium prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu. Znacznie mniejszy rozgłos zyskała uchwała w sprawie zmian w tegorocznym budżecie. Na co radni zgodzili się przeznaczyć dodatkowe sumy?

Legniccy radni jednogłośnie poparli projekt zmian w tegorocznych wydatkach. Na co trafią pieniądze?

– Zmiany są korzystne dla mieszkańców. Zapewniają zwiększenie nakładów na budowę i przebudowy chodników w mieście o 440 tys. zł. Prawie 234 tys. zł zostało przeznaczonych na rozbudowę monitoringu miejskiego. Przebudowany będzie plac zabaw przy ul. Smolarskiej za 200 tysięcy, którą to inwestycję postulowali mieszkańcy podczas spotkań konsultacyjnych z prezydentem – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Dodatkowych 170 tys. zł zapisano na wymianę dachu kamienicy przy ul. Dmowskiego 2, 80 tys. zł – na budowę miejskich punktów zbiórki odpadów elektronicznych, a 230,5 tys. zł – na zakup dydaktycznego wyposażenia legnickich szkół średnich w ramach projektów z udziałem środków unijnych. Na tym jednak nie koniec zmian. Inwestycje nie ominą Stadionu im. Orła Białego w parku Miejskim. Na ten cel radni zgodzili się zarezerwować 720 tys. zł.

– Chodzi m.in. o urządzenia energetyczne, systemy transmisji meczów, kabiny spikerskie i stanowiska telewizyjne, zapewniające lepsze warunki transmisji, sprawniejszy monitoring wizyjny, wymianę wyposażenia szatni czy siatki zabezpieczające pomiędzy trybunami. Te propozycje świetnie wpisały się w historyczny awans Miedzi Legnica do ekstraklasy rozgrywek piłkarskich – komentuje Rodak.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Leszek pisze:

    Ogromne koszty WSZYSTKIEGO, dobrze że znalazły się pieniądze na remont Aquaparku w Polkowicach, warto inwestować w najstarszy basen w Polsce.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..