Imieniny z rozmachem

7 września w Legnicy kolejne Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny. W sercu miasta na mieszkańców czekać będą dwie sceny, na których odbędą się koncerty, występy i pokazy. Na tym oczywiście nie koniec atrakcji.

Pierwsza ze scen stanie przy placu Meislera, a jej gospodarzami będą: legniczanka Beata Tadla oraz Piotr Gąsowski. Druga pojawi się przy Katedrze. Poniżej program wydarzenia (źródło: Legnickie Centrum Kultury):

SCENA PRZY KATEDRZE (prowadzenie Wiesław Barczyszyn):

godz. 11
NARODOWE CZYTANIE
Legnicka Biblioteka Publiczna i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na kolejną edycję “Narodowego Czytania” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tym razem pochylimy się nad lekturą następujących tytułów:
“Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa, “Dym” – Maria Konopnicka,”Katarynka” – Bolesław Prus, “Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru “Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz, “Orka” – Władysław Stanisław Reymont, “Rozdzióbią nas kruki, wrony” – Stefan Żeromski, “Sachem” – Henryk Sienkiewicz, “Sawa” (z cyklu: “Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zinterpretować fragment wybranego utworu i podzielić się refleksją nie tylko na temat historii naszego kraju, ale także wartości uniwersalnych, przekazywanych kolejnym pokoleniom przez wybitnych polskich pisarzy.

godz. 12.30
PROGRAM DLA DZIECI – ILUZJONISTA MAGICZNY PAN
Magiczny Pan to Sebastian Grabowski – Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i uczestnik popularnego programu telewizyjnego “Mam Talent”. Artysta nie tylko występował w Anglii czy Niemczech, ale jako jedyny polski iluzjonista tournee dla dzieci w Wietnamie i Kambodży. Przez 10 lat scenicznego doświadczenia wykonał ponad 1500 pokazów – w kraju i na świecie.

godz.14.45
zespół GOOSEBUMPS
To siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Muzyka, którą
tworzą, to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. W 2016 r. zespół brał udział popularnym programie “Must Be The Music”, zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia, m.in. między innymi Radia RMF, Interii, Super Expresu, Onetu.

godz. 17.15
RUDI SCHUBERT oraz BAND Kłos&Dąbrowski
Niezwykły koncert największych hitów Wałów Jagiellońskich – “Córka Rybaka”, “Monika, dziewczyna ratownika”,”Wars wita was”, “Tylko mi ciebie brak” i wiele innych przebojów w wykonaniu Rudiego Schuberta, Tadeusza Leśniaka oraz orkiestry Kłos & Dąbrowski Band.

godz.19.45
DANZEL
Popularny na całym świecie, pochodzący z Belgii wokalista oraz multiinstrumentalista, wykonawca muzyki pop i dance. Danzel jest jedną z najważniejszych i najbarwniejszych postaci muzyki tanecznej, a jego utwory są ciągle grane przez DJ-ów na całym świecie. Pełne energii koncerty artysty i jego zespołu zaskakują publiczność, powodując niezapomniane wrażenia!

SCENA PRZY PL. MEISLERA:

godz. 13.30
zespół PLUG′N′BLUES
To pochodzący z Chojnowa zespół, wykonujący muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa, czerpiący inspirację od polskich legend, m.in. takich jak Breakout czy Dżem.

godz. 16
STEFANO TERRAZZINO z zespołem
Stefano to popularny w Polsce pochodzący z Włoch tancerz, aktor i wokalista. Znany m.in. z programu “Taniec z gwiazdami”, w którym aż czterokrotnie stanął na najwyższym podium. Poza tańcem jego pasją jest aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 r. na stałe odgrywa jedną z głównych ról w spektaklu “Kochanie na kredyt” w reż. Olafa Lubaszenko. Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność znanego programu telewizyjnego “Twoja twarz brzmi znajomo”, wygrywając 3. edycję. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej, zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.

godz. 18.30
zespół SINGIN′BIRDS
Trio wokalne, które szerokiej publiczności dało się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu “Must Be The Music”, programu “Jaka to melodia” czy trasy ogólnopolskiej koncertowej “Lato z Radiem”.
Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu: raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50. i 60., pełnych rock′n′rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin′ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują.

godz. 21
TERCET czyli KWARTET
Hanna Śleszyńska – wokal, Robert Rozmus – wokal, Piotr Gąsowski – wokal, Wojciech Kaleta – wokal, piano
Koncert złożonego ze znakomitych artystów zespołu “Tercet czyli Kwartet” to swoista muzyczna podróż po polskich i światowych przebojach lat 70., 80. i 90., traktowana jednak z przymrużeniem oka. W repertuarze usłyszmy wiązanki piosenek takich zespołów jak “ABBA” czy “BEE GEES”, a także wiązanki piosenek włoskich i hiszpańskich oraz m.in. WSK, czyli… wiązankę motoryzacyjną:). Będą świetnie wykonane przez Hannę Śleszyńską “Windą do nieba” czy “New York”, zabawne interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Roberta Rozmusa oraz wyśmienite pastisze Piotra Gąsowskiego takich utworów jak m.in. “Gdzie się podziały tamte prywatki” czy “Simarik – Tarkan”.
Ze swoimi przedstawieniami byli już prawie wszędzie, łatwiej byłoby wymienić, gdzie nie byli – czyli np. w Islandii (bo zimno) albo w Albanii (bo nie ma tam wystarczającej ilości polskojęzycznej publiczności). Nie jest łatwo zebrać całą czwórkę razem. Ale kiedy już się zbiorą – nie pozwolą widowni odetchnąć. Przekonacie się sami podczas Imienin Ulicy w Legnicy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zaprasza Legnickie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

*

code