IMGW ostrzega: Będzie śnieżyć, uwaga na drogach

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jeszcze dziś wieczorem na Dolnym Śląsku można spodziewać się opadów śniegu. Piesi powinni przygotować się na oblodzenie, podobnie jak kierowcy. Tym drugim warto też doradzić, by szybko nadrobili zaległości i ruszyli na zakupy w poszukiwaniu skrobaczek do szyb.

Pracownicy Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu wydali w tej sprawie ostrzeżenia 1. stopnia. „Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie -3°C” – czytamy w informacji. Synoptycy spodziewają się też opadów śniegu, w wybranych obszarach województwa mogą one być intensywne. „Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, lokalnie do 15 cm” – zapowiadają w komunikacie.

Wszystkim kierowcom, którzy dotychczas nie zadbali o to, by w ich aucie czekała skrobaczka do szyb, doradzamy, by przygotowali się na prognozowany spadek temperatury. Warto też wykorzystać ostatni moment i zmienić opony na zimowe. Z kolei pieszym przypominamy, by zachowali ostrożność na chodnikach, które jutro rano mogą być oblodzone. Jeśli wyliczenia meteorologów się sprawdzą, zima powita mieszkańców całego regionu 1 grudnia.

Dodaj komentarz