III turniej Amp Futbolu ‘19 w Polkowicach

Za tydzień na głównej płycie stadionu miejskiego w Polkowicach odbędzie się III turniej ekstraklasy Amp Futbolu. O punkty powalczą zawodnicy „Miedziowych” Polkowice pod wodzą trenerów Grzegorza Karmelity i Krzysztofa Wadasa.

– Wszystkich chętnych do obejrzenia dobrej piłki i kibicowania zapraszamy serdecznie, wstęp wolny – zachęcają organizatorzy zawodów.

– Projekt Amp Futbol w Polkowicach powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, w stosunku do których sport ma do spełnienia rolę kreatora nowego postrzegania rzeczywistości, a zatem twórcy takiego potencjału życiowego, który pozwoli na zamianę życia na marginesie tzw. świata ludzi normalnych na życie aktywne, wypełnione nowymi wartościami i perspektywami – informuje Ewa Karmelita, prezes Stowarzyszenia Amp Miedziowi Polkowice. – Nasi zawodnicy, to osoby po przebytych amputacjach kończyn, a także z wadami wrodzonymi kończyn. Poprzez przynależność do klubu sportowego pragną realizować swoje pasje, spełniać marzenia, odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Mają rodziny, dla których chcą być pełnosprawnymi osobami, powodem do dumy, a nie tylko troski – dodaje.

To właśnie z myślą o wsparciu tych osób, pierwszego na Dolnym Śląsku zespołu Amp Futbolu, powstało stowarzyszenie. W Polsce działają jeszcze cztery takie zespoły: w Warszawie, Bielsku-Białej, Krakowie i Górze.

– Piętnastoosobowy skład „Miedziowych” rozpoczyna sezon 2019 z nadzieją na osobisty sukces, ale także ze świadomością, że czeka go wytężona praca, aby zamierzenie to osiągnąć – dodaje Ewa Karmelita.

Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy 2019 zobowiązana jest do organizacji jednego turnieju klubowego w sezonie. Polkowickie zawody odbędą się 24 i 25 sierpnia na stadionie miejskim (w sobotę oficjalne rozpoczęcie o godz. 10).

Źródło: AMP MIEDZIOWI POLKOWICE

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..