Huzarski ma wizję „Legnicy dla pokoleń”

Rafał Ciak, Alicja Bombała, Michał Huzarski

– Legnica jest zdecydowanie zbyt mało przyjazna osobom niepełnosprawnym. Miasto i prezydent nie mają pomysłu, jak skorzystać z możliwości, które mamy. A wsparcie samorządu dla osób niepełnosprawnych to istotna kwestia – przekonuje Michał Huzsarski, kandydat SLD na prezydenta Legnicy.

Wprowadzenie karty osoby niepełnosprawnej, także dla jej rodzeństwa i opiekunów, wsparcie WTZ i NGO czy zorganizowanie sieci wsparcia niepełnosprawnych, zarówno najmłodszych jak i najstarszych – to część pomysłów, jakie przedstawił dziś kandydat na prezydenta Legnicy Michał Huzarski. Towarzyszyły mu osoby na codzień związane ze środowiskiem osób wymagających wsparcia, także podczas najprostszych codziennych czynności.

– Niepełnosprawni są często długo wychowywani przez opiekunów, trzymani pod kloszem. Wejście w samodzielność okazuje się później bardzo trudne, o czym przekonałem się osobiście. Prezentujemy pomysły, które ułatwią ten start – wyjaśnił Rafał Ciak. I przedstawił jedną z propozycji kandydata komitetu SLD Lewica Razem: – Ten problem rozwiązują mieszkania treningowe, a także mieszkalnictwo wspomagane.

Rafał Ciak

To tylko jedna z propozycji, które znalazły się na liście Huzarskiego i jego świty. W sumie liczy ona 18 pozycji.

– Chcemy wprowadzić kartę osoby niepełnosprawnej, co powinno się stać w Legnicy nawet 10 lat temu. Kartę mogliby otrzymać także rodzice oraz rodzeństwo do 18. roku życia. Zapewniałaby zniżki, m.in. w instytucjach miejskich, do 80 proc. – opisuje Huzarski. I dodaje, że wśród propozycji jest dostosowywanie placów zabaw do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie systemu opieki pod nagłą nieobecność ich rodziców czy położenie nacisku na otwieranie instytucji oraz NGO na terenie dzielnic zagrożonych wykluczeniem.

– Obiecuję, że jeśli wygram wybory, jako prezydent co miesiąc będę się spotykał z szefami NGO. Rozmowy dotyczyłyby planów i realizacji poprzednich ustaleń w zakresie działań na rzeczy osób niepełnosprawnych. Obiecuję też wsparcie dla inwestycji, które będą im pomagać – zadeklarował kandydat na prezydenta nadkaczawskiego miasta.

Huzarski podkreśla, że na liście działań, których brakuje w Legnicy, są także m.in. utworzenie legnickiego Zakładu Aktywizacji Zawodowej, odliczanie od czynszu kosztów inwestycji w budynkach należących do gminy czy wdrożenie klauzul społecznych w postępowaniach przetargowych.

 1. Na Huzarskiego sobie głosujcie. Tylko nie głosujcie na Przybylskiego, on zamkną toaletę na Kolei Dolnośląskich w Legnicy.

  Sytuacja jest fatalna bo trzeba mieć dwuzłotową monetę.

  Masz 100 zł – to nie sikasz
  Masz 5 zł – to nie sikasz
  Masz 2 zł po złotówce – też nie sikasz

  Musisz mieć dwójkę – bo automat nie sumuje tak jak parkomaty.
  Menele i tak wchodzą do toalety bo zawsze ktoś ich wpuści. A zwykły podróżny co nie ma drobnych się męczy.

Dodaj komentarz