Huczne imieniny patrona (WIDEO)

Jarmark, korowód, spływ płetwonurków, warsztaty i koncerty to tylko niektóre atrakcje zaplanowane z okazji Dni Świętego Mikołaja, jednego z patronów Głogowa. W czwartek, 6 grudnia Mikołaj przejmie klucze do miasta i będzie w nim rządził przez cztery dni.

Jak co roku w mieście hucznie obchodzone są imieniny jednego z patronów Głogowa – świętego Mikołaja. Tegoroczne święto potrwa od czwartku do niedzieli:

–  Zaczynamy szóstego grudnia, powita nas wtedy Mikołaj, któremu przekażę klucze do miasta. Będzie też wielki tort na kilkaset porcji. W tym roku nowością będzie korowód z Mikołajem – zapowiada prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Korowód przejdzie przez miasto i zakończy się w ruinach św. Mikołaja mszą święta w intencji mieszkańców. Kolejne dni to mnóstwo atrakcji. Oprócz jarmarku odbywać się będą przedstawienia, wspólne kolędowanie, warsztaty zdobienia bombek i pierników. Nie zabraknie tradycyjnych wydarzeń takich jak mikołajkowy spływ płetwonurków:

– Kilkuset płetwonurków ubranych w czapki świętego Mikołaja przepłynie Odrą z Widziszowa do Mariny. Będą też Mikołaje na rowerach, którzy rozwiozą paczki i prezenty do najbardziej potrzebujących rodzin – mówi prezydent.

Muzyczną atrakcją z pewnością będzie świąteczny koncert Eleni. Harmonogram wszystkich wydarzeń można znaleźć na plakatach oraz na stronie urzędu miejskiego.

Dodaj komentarz