Groźny wypadek na krajowej „12”. Trzy osoby w szpitalu (FOTO)

Prawdopodobnie chwila dekoncentracji kierowcy ciężarówki doprowadziła do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 12 w Głogowie. 43-latek nie zastosował się do znaku stop i uderzył w znajdujący się na skrzyżowaniu samochód osobowy. Trójka pasażerów mercedesa została przewieziona do szpitala. Kierowcy nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi.

D0 zdarzenia doszło dziś o godz. 7 rano. – Kierujący samochodem ciężarowym Man 43-letni obywatel Białorusi, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Wojska Polskiego z nieustalonych  przyczyn nie zastosował się do obowiązującego znaku stop i zderzył się z pojazdem marki Mercedes.W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły trzy osoby, pasażerowie mercedesa, które zostały przewiezione do szpitala. Jeden z nich w stanie ciężkim został przetransportowany przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego – relacjonuje podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden pojazd, osobowy opel. Żaden z kierowców nie odniósł obrażeń, wszyscy byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

– Po raz kolejny apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na jezdni oraz dostosowujmy swoją jazdę do panujących warunków i parametrów technicznych drogi – dodaje rzecznik głogowskiej policji.

.

Fot. KPP w Głogowie

 

Dodaj komentarz