Groźny pożar mieszkania. Trzy osoby poszkodowane, w tym dziecko (FOTO, VIDEO)

Dobiega końca akcja gaśnicza przy ul. Mickiewicza w Lubinie. W jednym z mieszkań na 3. pietrze doszło do groźnego pożaru, wskutek którego poszkodowane są dwie dorosłe osoby i dziecko.  W działaniach bierze udział aż sześć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego lubińskiej komendy straży pożarnej około godz. 20. Na miejscu oprócz strażaków, pojawiło się także kilka policyjnych patroli oraz karetka pogotowia.

Jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego z płonącego mieszkania ewakuowano kobietę, a z mieszkania znajdującego się piętro wyżej, czyli na 4. pietrze, kobietę z dzieckiem, którzy wskutek bardzo silnego zadymienia nie mogli się samodzielnie wydostać na zewnątrz. Wszystkim poszkodowanym na miejscu została udzielona pierwsza pomoc, po czym zostali przekazani w ręce medyków.

W trakcie zakrojonych na szeroką skalę działań w sukurs przybywały kolejne wozy strażackie, także spoza powiatu lubińskiego. W walce z żywiołem brało udział łącznie sześć zastępów straży.

– Obecnie trwa oddymianie oraz przeszukiwanie pomieszczeń oraz klatki schodowej budynku. Są naprawdę trudne warunki do prowadzenia działań. Zadymienie było bardzo duże. Strażacy są bardzo wycieńczeni – informuje dyżurny lubińskiej straży.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch akumulatora podczas ładowania deskorolki (lub innego sprzętu).

Dodaj komentarz

*

code