Groził policjantom śmiercią

2,66 promila alkoholu miał w organizmie 32-letni chojnowianin, którego zatrzymała policjantka po służbie. Mężczyzna groził jej oraz jej mężowi, że pozbawi ich życia. Teraz może trafić za kraty nawet na osiem lat.

Policjantka spędzała akurat urlop w Rokitkach, gdy zauważyła pędzącego z nadmierną prędkością opla. Dodatkowo, jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi.

– Funkcjonariuszka idąc z dziećmi musiała odskoczyć, aby uniknąć potrącenia. Kiedy samochód zatrzymał się przed sklepem, policjantka podeszła do kierowcy, aby zwrócić mu uwagę, jak niebezpiecznie jeździ. W rozmowie z mężczyzną od razu wyczuła od niego silną woń alkoholu. Poinformowała kierowcę, że jest funkcjonariuszem policji okazując przy tym legitymację służbową i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie o zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chojnowskiej policji – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

W oplu, poza 32-letnim kierowcą, siedziało jeszcze dwoje pasażerów. Kilka minut później na miejscu pojawił się też mąż policjantki, który także jest funkcjonariuszem.

Jagoda Ekiert

– Do czasu przyjazdu chojnowskich policjantów kierowca oraz jeden z pasażerów zachowywali się agresywnie wobec funkcjonariuszki oraz jej męża. Byli wulgarni, opryskliwi, ubliżali małżeństwu oraz grozili pozbawieniem ich życia i zdrowia. Kierowca wraz z 30-letnim pasażerem zostali zatrzymani i trafili do chojnowskiego komisariatu policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 2,66 promila alkoholu w organizmie oraz był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ponad 100 porcji metamfetaminy – dodaje mł. asp. Ekiert.

30-letni pasażer usłyszał zarzut gróźb karalnych, za co grozi dwuletnia odsiadka. 32-letni kierowca odpowie za jazdę na podwójnym gazie oraz pod wpływem narkotyków, a także posiadanie ich znacznej ilości i groźby karalne, za co grozi nawet ośmioletni pobyt za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Prokurator zastosował wobiec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Dodaj komentarz