Groził nożem kobiecie i żądał pieniędzy (FOTO)

Uzbrojony w nóż mężczyzna groził kobiecie, żądając pieniędzy. Wszystko to w biały dzień na ulicach miasta. Krzepka jaworzanka nie poddała się i skuteczna obrona zmusiła napastnika do ucieczki. – Chwilę później był już w rękach jaworskich policjantów – potwierdza oficer prasowy jaworskiej KPP, komisarz Łukasz Kubiś.

Napastnikiem okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Chciał wymusić od jaworzanki 300 zł, grożąc jej nożem. Pokrzywdzona zachowała zimną krew i odważnie wytrąciła mu nóż z ręki. Wystraszony mężczyzna postanowił odpuścić i zaczął uciekać.

 Sprawca napadu nie długo cieszył się wolnością. Dzięki precyzyjnym informacjom na temat jego wyglądu już po kilku chwilach został namierzony przez jaworskich policjantów. Mężczyzna nie krył zaskoczenia tak szybką akcją mundurowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego  funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty usiłowania dokonania napadu rabunkowego z użyciem  niebezpiecznego narzędzia oraz gróźb pozbawienia życia.

Decyzją sądu 36-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – informuje oficer Kubiś.

.

fot. KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code