Opublikowany: śr, Sty 9th, 2019

Groził nożem ekspedientce. Trafił do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafi 29-letni mieszkaniec gminy Prochowice, który okradł sklep z całodziennego utargu, grożąc przy tym nożem ekspedientce. Mężczyzna został zatrzymany już trzy godziny po zgłoszeniu. 

Mężczyzna został zatrzymany 6 stycznia, po tym, jak tego samego dnia około godziny 18:30 w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Prochowice, napadł na sprzedawczynię. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzany grożąc nożem, nakazał ekspedientce wydania pieniędzy. Łupem napastnika padł dzienny utarg.

Sklepowa o całym zdarzeniu natychmiast powiadomiła policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i poszukiwaniem sprawcy. Do działań poszukiwawczych mundurowych z wielkim zaangażowaniem dołączyli również okoliczni mieszkańcy. Już kilka minut po zdarzeniu ustalono, kim może być napastnik, a zatrzymanie jego, było tylko kwestią czasu.

Sprawca rozboju niezadługo nacieszył się łupem i wolnością. W niespełna trzy godziny po zgłoszeniu, funkcjonariusze, weszli siłowo do mieszkania, gdzie miał przebywać napastnik. W jednym z pokoi, policjanci ujawnili leżącego w łóżku mężczyznę, odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Obok na stoliku znaleziono plik banknotów, które zostały skradzione ze sklepu. 29-latek został zatrzymany.

Kompletnie pijany trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało ponad cztery promile w jego organizmie.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek legnickiej policji i prokuratury zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 29-letniego mieszkańca gminy Prochowice. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu teraz kara, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..