Gratka dla biegaczy – Spontan Race po raz drugi

We Mściwojowie znowu będzie głośno. Mieszkańcy w niedzielę organizują wielki piknik oraz – już po raz drugi – bieg przełajowy pod nazwą Spontan Race. Start w samo południe w zabytkowym parku.

– Połączyliśmy bieg z festynem ze względu na napięty kalendarz imprez. Mam nadzieję, że nikomu nie będzie przeszkadzało połączyć sport z dobrą zabawą i piknikiem – mówi organizator wydarzenia, Artur Stachera.

Moda na bieganie do Mściwojowa dotarła już dawno. Od roku mieszkańcy próbują nawet zawiązać klub biegacza. Wśród chętnych do biegania jest też sporo lokalnych wolontariuszy, którzy angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i inne akcje charytatywne. Również i tym razem podczas wydarzenia będzie można nie tylko się pobawić, ale też pomóc potrzebującym.

– Mamy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, piknik i bieg adresowany jest dla całych rodzin – zapewnia sołtys wsi Seweryn Mazur.

Trasy biegu są tak dobrane, że mogą się na nich zmierzyć profesjonaliści i ci, którzy debiutują w tej dyscyplinie. Szczegóły programu imprezy na plakatach.

 

Dodaj komentarz