Gotowy jest kolejny parking dla mieszkańców

Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Przylesia – dziś otwarty został parking na sto miejsc między Żurawią a Kruczą. Tym samym można przejechać również nową drogą, która połączyła te ulice.

Każde miejsce parkingowe jest w mieście na wagę złota. Właśnie zakończono budowę kolejnego parkingu. Powstał on dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Lubinie i Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa.

– Szukaliśmy wolnych gruntów, które można zagospodarować. Idealnie nadawały się do tego stare boiska, pomiędzy basenem przy Zespole Szkół nr 2 a Orlikiem – mówi Damian Stawikowski, sekretarz Lubina.

Jedna inwestycja rozwiąże dwa problemy. Po pierwsze pojawią się dodatkowe miejsca postojowe, po drugie nowa droga znacznie ułatwi ruch na osiedlu. Przylesie jest bowiem o tyle specyficznym osiedlem, że większość wewnętrznych dróg jest jednokierunkowa. Chcąc przejechać z jednej ulicy na drugą, często trzeba zrobić dużą pętlę.

– Myślę, że teraz naszym mieszkańcom będzie znacznie łatwiej. Ta droga rozładuje też ruch na innych ulicach – uważa Stanisław Halicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa.

Miasto i spółdzielnia razem sfinansowały tę inwestycję. Urząd przekazał na ten cel 1 mln zł, a spółdzielnia – 300 tysięcy złotych.

– Od dawna staramy się działać wspólnie, ponieważ nasze tereny się przecinają. Część jest nasza, część magistratu, nie ma sensu tego oddzielać, tym bardziej, że działamy dla dobra tych samych mieszkańców. Mamy wielki plac zabaw przy ulicy Kruczej – wybudował go magistrat, ale my też partycypowaliśmy w kosztach, mamy nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zieleń – wylicza prezes Halicki. – Myślę, że z tej nowej inwestycji lubinianie też będą zadowoleni – dodaje na koniec.

Dodaj komentarz