GÓRA/GŁOGÓW. Siłą zabrał telefon, a do tego miał broń i narkotyki

GLOG_SADGłogowski sąd aresztował na trzy miesiące 41-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Mężczyzna odpowie za rozbój oraz posiadanie narkotyków i broni palnej, na którą nie miał zezwolenia. 

Kłopoty 41-latka zaczęły się po tym, jak został zatrzymany za rozbój popełniony w noc sylwestrową na terenie Góry. Używając przemocy zabrał siedemnastoletniej dziewczynie telefon komórkowy.

– W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, więc dopuścił się czynu w warunkach recydywy – informuje Agnieszka Połczyk z górowskiej komendy. – Ponadto, podczas zatrzymania policjanci znaleźli u niego około dwudziestu porcji amfetaminy, a także posiadaną bez wymaganego zezwolenia broń palną gazową – dodaje.

Policja nadal wyjaśnia okoliczności tej sprawy. 41-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty popełnienia wymienionych czynów. Na razie, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za posiadanie środków psychotropowych grozi mu do 3 lat, za posiadanie broni palnej gazowej bez zezwolenia – do 10 lat, a za rozbój – do 12 lat więzienia. Jak dodaje Agnieszka Połczyk, w przypadku recydywy kara może być zwiększona o połowę.

UR

Dodaj komentarz