Gołaski: Wszystkie zabójstwa 2013 w Lubinie to wynik przemocy w rodzinie

Gołaski 1W 2013 roku lubińska policja odnotowała największą ilość zabójstw na tle poprzednich pięciu lat. 

– W ubiegłym roku na terenie powiatu lubińskiego miały miejsce trzy zabójstwa. Wszystkie zdarzenia były wynikiem przemocy w rodzinie i każde z tych zabójstw było poprzedzone libacją alkoholową – mówi Tomasz Gołaski, komendant KPP w Lubinie.

Lubińscy funkcjonariusze zaprezentowali statystyki policyjne z ostatnich pięciu lat. W 2012 roku policja odnotowała dwa zabójstwa na terenie powiatu lubińskiego, w 2011 i w 2009 po jednym. Pod tym względem najlepszy był 2010 rok, w którym nie zdarzyło się ani jedno zabójstwo. W ubiegłym roku miały miejsce trzy tego typu zdarzenia.

Gołaski 2Komendant zapewnił, że policja prowadzi szereg cyklicznych działań prewencyjnych w zakresie przemocy domowej. W dalszym ciągu z powodzeniem funkcjonuje instytucja „niebieskiej karty”. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie przez specjalne zespoły interdyscyplinarne. W wykrywaniu tego typu przestępstw dużą rolę odgrywają też dzielnicowi.

– To jest naprawdę sprawa priorytetowa nie tylko dla lubińskiej komendy, ale generalnie dla policji w całej Polsce – dodaje szef policji w Lubinie.

Z roku na rok policja odnotowuje spadek ilości gwałtów na terenie powiatu lubińskiego.
5 lat temu zgłoszono na policję 6 tego typu zdarzeń, w roku ubiegłym były to 3 zgłoszone przypadki.

DRM

Dodaj komentarz