W gminie Polkowice niektórzy już zawiesili strajk

Od sobotniego poranka, 27 kwietnia, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza – do września – ogólnopolski strajk. W gminie Polkowice niektórzy już to zrobili.   

– W środę, 24 kwietnia, strajk zawiesili nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – W czwartek najwięcej nauczycieli podjęło pracę w Przedszkolu Miejskim numer 6 – dodaje.

W sumie, w gminnych placówkach oświatowych do pracy przyszło wczoraj 34 nauczycieli, a do placówek zastępczych rodzice przyprowadzili 122 dzieci.

– Mam mieszane uczucia – powiedziała nam jedna z polkowickich nauczycielek. – Z jednej strony jest ulga, że wreszcie będzie jakaś normalność, ale z drugiej – niedosyt, bo sprawa nie jest zakończona. To był i jest trudny czas dla wszystkich, zwłaszcza że chodzi o dzieci i młodzież. Bardzo źle się stało, że w ogóle doszło do takiej sytuacji – dodała.

Obecnie matury powinny odbyć się bez problemów. Mają się rozpocząć 6 maja.

Nauczyciele wrócą do strajku we wrześniu, jeśli rząd nie wprowadzi proponowanego przez ZNP pakietu “na szóstkę”. Związek strajk zawiesza, ale nie kończy, gdyż – jak ogłosił przewodniczący ZNP – zawieszenie ma na celu “zapewnienie uczniom warunków do zakończenia nauki”.

 Fot. UR 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..