Serca tym razem w Ścinawie! (WIDEO)

Wielkie czerwone serca pojawiły się w gminie Ścinawa. Stowarzyszenie Lubin2006 oraz Aktywnie dla Gminy Ścinawa postawiły trzy pojemniki przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek. Każdy mieszkaniec gminy może w ten sposób pomóc potrzebującym.

W naszym regionie stoi już kilkanaście pojemników w kształcie serca na nakrętki. Kolejne pojawiły się właśnie w Ścinawie.

– Jako przedstawiciel samorządu bardzo się cieszę. Były też takie oczekiwania mieszkańców, żeby to się w końcu pojawiło w naszym mieście – mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

– Współpraca ze Ścinawą wyszła dosyć naturalnie, gdyż mieszkańcy Ścinawy i Lubina to jeden powiat przecież i codziennie ze sobą funkcjonują – dodaje, Tymoteusz Myrda, Stowarzyszenie Lubin2006.

Serca przekazano Stowarzyszeniu Aktywnie dla Gminy Ścinawa. Ostatecznie będą stały w kilku miejscach na terenie gminy.

– Przy jednej największej szkole podstawowej w naszym mieście. Drugie postawione będzie przy obiekcie Szkolnego Środowiska Młodzieżowego przy ulicy Jana Pawła II – informuje burmistrz Ścinawy.

Rynek w Ścinawie obecnie jest remontowany, dlatego też trzecie serce będzie stało przy Szkole Podstawowej w Tymowej. Jak informuje burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła, po rewitalizacji ścinawskiego rynku stanie tam czwarte serce. Niewykluczone również, że będą się pojawiły kolejne. Dorzucić swoją szlachetną cegiełkę, a właściwie nakrętkę może każdy.

– Ciekawa akcja, która pozwala w sposób prosty wspomóc ludzi potrzebujących – mówi Tymoteusz Myrda.

A tych nie brakuje. Tym razem nakrętki zbierane są dla Jerzego Żerko. Chłopiec zmaga się z ciężką wadą serca i aktualnie czeka na operację, która pozwoli mu żyć. Burmistrz Kosztyła ma nadzieję, że w przyszłości dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przekazany również potrzebującym mieszkańcom gminy Ścinawa.

Więcej w materiale wideo poniżej: 

 

 

Dodaj komentarz

*

code