GMINA RADWANICE. Okradli plebanię (WIDEO)

123Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież z plebanii w Łagoszowie Wielkim, gmina Radwanice. Mają od 16 do 22 lat i są mieszkańcami tej gminy. Do budynku włamali się w miniony wtorek, w godzinach popołudniowych. Grozi im do 10 lat więzienia. 

– Sprawcy wykorzystując nieobecność osób na plebanii, pokonali zabezpieczenie drzwi wejściowych dostając się do środka, a następnie po splądrowaniu pomieszczeń skradli pieniądze, sprzęty elektroniczne, dokumenty, klasery z wartościowymi monetami, a nawet sztućce – informuje Daria Solińska z polkowickiej policji. – Łączne straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Jak się okazało, niektóre przedmioty sprawcy wyrzucili do stawu. Przy pomocy miejscowej jednostki OSP wyłowiono z akwenu walizki ze sztućcami, portfel z dokumentami i mikrofon.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty włamania i kradzieży. Grozi za to do 10 lat więzienia. Szesnastolatkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zobacz także na: 

UR/FOT. KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz