GMINA POLKOWICE. Sylwestrowy koncert z gośćmi z Ukrainy (FOTO)

LUBYS9Najpiękniejsze kolędy ukraińskie i polskie zabrzmiały dziś w kościołach w Nowej Wsi Lubińskiej (na zdj.), Jędrzychowie i Sobinie, gmina Polkowice, podczas niezwykłego Sylwestrowego Koncertu w wykonaniu artystów zza wschodniej granicy – zespołu Lubystok z Krzemieńca oraz chóru dziecięcego Słoneczko Tarnopola.

Wierni, którzy przyszli na koncert nie tylko słuchali, ale także śpiewali kolędy razem z gośćmi z Ukrainy, bo rodziny wielu z nich wywodzą się z tamtych rejonów. Tym samym świąteczny nastrój, jaki zapanował podczas koncertu poruszył też pewnie nostalgiczne struny.

– Artyści są w trasie koncertowej, a wystąpili, między innymi, we Frankfurcie nad Menem i Hamburgu. W naszej parafii to jedyny ich występ na Dolnym Śląsku. Nowy Rok spędzą już w Berlinie, a potem jadą do Warszawy, skąd wyruszą na Ukrainę – powiedział nam ks. Mariusz Szymański, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Michała Archanioła w Sobinie.

Po występach, można było nabyć płytę z utworami artystów zza wschodniej granicy, więc wspomnienie tego niezwykłego koncertu pozostanie w domach mieszkańców na dłużej.

UR

Dodaj komentarz