GMINA POLKOWICE. Na badania nie trzeba już jechać do miasta

- To duża wygoda. Nie muszę prosić rodziny, by podwieźli mnie do miasta do lekarza – tak o programie profilaktycznym „Białe Soboty” mówili seniorzy gminy Polkowice, którzy z niego skorzystali. W specjalnie podstawionym autobusie można było wykonać podstawowe badania. Program profilaktyczny Białe Soboty, to propozycja dla mieszkańcy gminy Polkowice przygotowana przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. W Sobotę program realizowano m.in. w Pieszkowicach, Biedrzychowej czy Tarnówku.

Kilkadziesiąt osób z czterech polkowickich wsi skorzystało z podstawowego pakietu badań profilaktycznych w ramach programu zdrowotnego burmistrza Polkowic.

– Białe Soboty to przede wszystkim wyjście do mieszkańców gminy Polkowice, do ich miejscowości, z ofertą profilaktyczną. Bo to właśnie profilaktyka to ten element działalności służby zdrowia, który jest bardzo istotny. W ten sposób możemy w porę uchronić się przed ewentualnymi chorobami. Dlatego tę profilaktykę będziemy w naszej gminie bardzo mocno wspierać – zapewnia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Na trasie mobilnej przychodni są wszystkie sołectwa gminy Polkowice. Jako pierwsze odwiedzone zostały Biedrzychowa, Żelazny Most, Pieszkowice, Dąbrowa oraz Tarnówek.

– Jest okazja, żeby skorzystać z serii ważnych badań, więc warto z niej skorzystać. Nie trzeba czekać w kolejce do lekarza, lekarz właściwie przyjeżdża do pacjenta, więc to doskonała okazja dla tych, którzy mają mało czasu żeby jechać do ośrodka zdrowi – mówi Helena Woźniak, radna Rady Miejskiej w Polkowicach, która skorzystała z badań w Pieszkowicach.

Białe Soboty w sołectwach gminy Polkowice potrwają do 25 czerwca, tak by z programu mogli skorzystać mieszkańcy całej gminy. 11 czerwca medyczny autobus pojawi się w Komornikach, Żukowie, Guzicach oraz Trzebczu. 18 czerwca z darmowych badań będą mogli skorzystać mieszkańcy Suchej Górnej, Kazimierzowa i Moskorzyna. 25 czerwca natomiast specjalny autobus pojawi się również w Sobinie, Nowej Wsi Lubińskiej oraz w Jędrzychowie.

 

 

Dodaj komentarz

*

code