GMINA POLKOWICE. Docenili mieszkańców Moskorzyna

MOSKORZYNMoskorzyn, w gminie Polkowice, trzymał wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski, w kategorii „ Piękna Wieś Dolnośląska 2014”.

Komisja konkursowa oceniała m.in. położenie krajobrazowe , inwestycje, a także życie kulturalne oraz charytatywny wkład pracy mieszkańców, co zyskało szczególnie uznanie jury.

– Mieszkańcy Moskorzyna to ludzie godni naśladowania, wspaniali i zaangażowani – podkreśla Edyta Pędzisz (na zdj. z prawej), która od półtora roku jest sołtysem wsi. – Z nimi można podejmować wiele przedsięwzięć.

Radę Sołecka tworzą: Piotr Pląska, przewodniczący, oraz Krystyna Jakubczyk, Danuta Lichocka i Marlena Jarosz.

– To ludzie oddani rozwojowi naszej miejscowości – dodaje sołtys. – Staramy się żyć jak jedna rodzina, dbamy o swoją wieś i troszczymy się o siebie. Doceniają to także władze naszej gminy, co jeszcze bardziej nas mobilizuje i daje wiarę w przyszłość.

Rada sołecka razem z sołtysem potrafią zaangażować mieszkańców w wiele akcji, m.in. sprzątanie wsi, malowanie ławek i witaczy. Z uzbieranych składek kupują doposażenie do kościoła. A wspólnie z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w  Sobinie organizują świetne imprezy, np. kuligi, Noc Świętojańską, występy chóru czy rodzinne pieczenie ziemniaka.

W konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski wzięło udział 47 wsi z całego regionu, z czego tylko dziewięć zostało nagrodzonych. Moskorzyn, jako wieś wyróżniona, otrzymał w nagrodę 1 tys. zł. Teraz sołtys, rada sołecka i mieszkańcy zdecydują, na co przekazać te pieniądze.

UR/FOT. ARCHIWUM MOSKORZYNA

Dodaj komentarz