Opublikowany: śr, Gru 9th, 2015

GMINA LUBIN. Zmieni nazwę i siedzibę (WIDEO)

IMG_6857Zamiast Gminnego Ośrodka Kultury będzie Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Zmieni się dotychczasowa nazwa i siedziba placówki kulturalnej w Raszówce. Taką decyzję podczas sesji podjęli gminni radni.

Przez pięć lat w gminie Lubin działały dwa ośrodki kultury: w Raszówce i Księginicach. Potem nastąpiła zmiana i od 2012 roku aż do teraz funkcjonował tylko Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce. Jednak i ta placówka wkrótce zmieni siedzibę.

  – Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce utożsamiał instytucję wyłącznie z jedną miejscowością gminy Lubin, a mamy 31 sołectw. Chcieliśmy, aby była to instytucja wszystkich mieszkańców gminy i żeby każdy czuł, że jest to jego ośrodek kultury – mówi Maja Grohman, rzecznik prasowy wójta gminy Lubin.

Z propozycją zmiany nazwy na Ośrodek Kultury Gminy Lubin wystąpiła Magdalena Dubińska – obecna dyrektor ośrodka w Raszówce. IMG_6848

–  Zmieniamy siedzibę, ponieważ powierzchnie w obecnej są zbyt małe, poza tym mamy pałac w Księginicach i to właśnie tam gmina będzie miała swój ośrodek kultury – dodaje Maja Grohman.

 

SZAT

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..