Opublikowany: pon, Paź 12th, 2015

GMINA LUBIN. Więcej książek w bibliotece w Raszówce

b594418a0cca44633683fc98e072ab98Zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce wzbogaciły się o 303 książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych- informuje lubin.pl. Nowe tytuły pojawiły się na bibliotecznych półkach dzięki dotacji, jaką placówka otrzymała z budżetu Biblioteki Narodowej.

W ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” dyrekcji biblioteki w Raszówce udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 6 300 zł.

Wśród czytelniczych nowości pojawią się zarówno tytuły premierowe, jak i starsze, ale wciąż bardzo popularne. Z myślą o najmłodszych biblioteka kupiła m.in. serię o Harrym Potterze oraz cykl „Felix, Net i Nika” polskiego pisarza Rafała Kosika.

Dla dorosłych przygotowane zostały ciekawe powieści z różnych gatunków. W dziale literatury kobiecej znajdą się pozycje autorstwa m.in. Danielle Steel, Małgorzaty Kalicińskiej i Katarzyny Grocholi. Miłośnicy kryminałów ucieszą się zapewne z książek jednego z najlepszych pisarzy skandynawskich, Jo Nesbo oraz równie utalentowanej Katarzyny Puzyńskiej, która zasłynęła serią o przestępstwach popełnianych w fikcyjnej wsi Lipowo.

Katalog książek dostępnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce i jej filiach dostępny jest pod adresem szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=388 .

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..