GMINA KOTLA. Remontują i budują

kotla_salaW Grochowicach trwa remont sali wiejskiej. Zakres prac jest bardzo szeroki. Zakończyła się przebudowa drogi gminnej Zaszków – Krążkówko, ale to nie koniec podobnych inwestycji w gminie Kotla. 

Zakres prac w grochowickiej sali obejmuje m.in. wyburzenie i postawienie w nowym miejscu ścian działowych.

– Wraz z wykonaniem nowych podłóg i posadzek oraz podwieszanych sufitów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalacji elektroenergetycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania – dodaje Kamila Suchocka-Szperlik, kierownik referatu rozwoju gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych w urzędzie.

W sali głównej ściany zostaną otynkowane i pomalowane, a podłoga odnowiona. Powstaną też nowe pomieszczenia tj. wiatrołap, szatnia, toalety i kuchnia.

– Remont pochłonie blisko 100 tysięcy złotych i częściowo zostanie sfinansowany środkami pozyskanymi z budżetu Województwa Dolnośląskiego – informuje wójt Łukasz Horbatowski.

kotla_drogaZakończyła się już przebudowa drogi gminnej Zaszków – Krążkówko. Została ona utwardzona asfaltem, a pobocza wykonano z kruszywa. Inwestycja kosztowała łącznie ponad 300 tys. zł, w tym były środki z budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych w wys. 153 tys. zł i z budżetu Powiatu Głogowskiego – 88 123 zł.

To nie koniec inwestycji drogowych w Gminie Kotla. Jak zapowiada wójt, jeszcze w tym roku zostaną przebudowane dwie drogi w Kotli, tj. ulice Kwiatowa i Krzycka. Na ten cel samorząd także pozyskał środki zewnętrzne. 

UR/FOT. UG KOTLA

Dodaj komentarz