GMINA GAWORZYCE. Piąte miejsce w Polsce (WIDEO)

DSC00220Według tygodnika ,,Wprost” Gmina Gaworzyce zajęła piąte miejsce w rankingu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Pod uwagę brano m. in. stan zadłużenia oraz wydatki na transport, kulturę czy środowisko. Przed Gaworzycami w rankingu znalazły się jedynie nadmorskie kurorty.

Gmina Gaworzyce w 2015 roku wydała siedem milionów złotych na inwestycje. Na jednego mieszkańca przypada ponad 1950 złotych. Wójt gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk uważa, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszy się z dotychczasowych osiągnięć.

– To jest sukces wszystkich, mieszkańców, radnych oraz wójta. Tworzymy świetny zespół – mówi Jacek Szwagrzyk, wójt gminy Gaworzyce.

W 2015 roku w gminie zrealizowano 37 inwestycji. Wiele z nich to wydatki na drogi. Dla gminy ważnym elementem są środki własne.

– Zrealizowane inwestycje to m. in. drogi gminne, place zabaw, siłownie zewnętrzne, sieci wodnokanalizacyjne – mówi Bogusława Samul, skarbnik gminy Gaworzyce.DSC00225

W gminie widać, że ciągle coś się dzieje. Mieszkańcy są zadowoleni z gospodarności władz gminy.

– Nasi włodarze się starają. Ciągle remontowane są drogi, chodniki, budynki, boiska i place zabaw. Organizowane są imprezy dla starszych młodszych – wyliczają mieszkańcy gminy Gaworzyce.

Zobacz także: 

Dodaj komentarz