GMINA BOLKÓW. Zakończyły się remonty dróg

drogi_04Mieszkańcy gminy Bolków mogą cieszyć się już z nowo wyremontowanych nawierzchni. Do użytku zostały oddane ulice: Jeleniogórska, Młynarska, Słoneczna oraz Świerczewskiego. W sumie wydano na nie blisko 330 tys zł.

Podziurawione drogi, brak chodników i poboczy to tylko nieliczne czynniki, które skłoniły władze miasta do podjęcia decyzji o natychmiastowych działaniach zmierzających do przebudowy i naprawy zniszczonych i wyeksploatowanych nawierzchni. Jak podkreślają wadze zrealizowanie tego zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów oraz na komfort poruszania się po mieście osób niepełnosprawnych. Poprawi to również estetykę miasta i zwiększy jego atrakcyjność turystyczną.

W ramach działań modernizacyjnych powstały m.in. bezpieczne pobocza, czytelne oznakowanie  oraz nowa nawierzchnia dróg.

Łączna kwota wydana na przeprowadzone remonty wynosiła blisko 330 tys zł. Projekt został dofinansowany ze środków pochodzących z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w kwocie 100 tys zł. Wykonawcą zadania był Gminno – Miejski Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bolkowie.

ER/FOT. UG BOLKÓW

Dodaj komentarz