W głogowskim starostwie szybciej dostaną teraz mapę

Inwestorzy i mieszkańcy powiatu głogowskiego mogą szybciej niż do tej pory otrzymać mapy, wyrysy czy inne dokumenty geodezyjne. Umożliwia to Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych.

Przedstawiony w głogowskim starostwie projekt został stworzony przez powołany pięć lat temu Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Należą do niego 23 powiaty.

– Celem powołania Związku było zinformatyzowanie państwowego zbioru zasobu geodezyjnego, stworzenie numerycznej mapy ewidencji gruntów i budynków oraz pozyskiwania danych ewidencji budynków i lokali – mówił Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski podczas konferencji prasowej.

Jeśli chodzi o powiat głogowski, to w ramach projektu, cyfryzacja zasobów geodezyjnych objęła cały Głogów i część gminy Żukowice. Z platformy elektronicznych usług mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy czy rzeczoznawcy, ale także mieszkańcy. Aby zamówić materiały z głogowskiego portalu obsługi klienta najpierw trzeba założyć konto. Potem krok po kroku złożyć zamówienie. Materiały zostaną przygotowane dopiero po potwierdzeniu wpływu zapłaty za nie. Trzeba też pamiętać o jednej, bardzo ważnej sprawie.

– Tutaj nie ma żadnych pieczątek i żeby ten dokument był wiarygodny, zanim w innych urzędach czy przedsiębiorstwach można będzie się posługiwać tego typu dokumentami, jest licencja – wyjaśniła Aleksandra Lewandowska, dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Głogowie. – I ten dokument, razem z licencją, świadczy o tym, że jest on ważny, nabyty odpowiednio i można się nim posługiwać.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 32 miliony złotych. Na jego realizację Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu, oprogramowań oraz szkolenia pracowników.

Dodaj komentarz

*

code