Głogowscy działkowcy mają swój budżet

Aż 100 tysięcy złotych zapisano w tegorocznym budżecie Głogowa na Fundusz Działkowca. To pierwsza taka inicjatywa w historii miasta. O przeznaczeniu tych pieniędzy zdecydują sami zainteresowani.

– Środki z Funduszu mogą być przeznaczone na infrastrukturę ogrodową, czyli budynki i budowle, aleje i drogi, place zabaw, świetlice, hydrofornie, sieci wodociągowe i energetyczne oraz inne urządzenia przeznaczone do wspólnego używania przez działkowców – wymienia Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych doceniają samorządowe wsparcie i zapewniają, że będą chwalić się tą inicjatywą, jedną z pierwszych w Polsce.

– Nie chcemy, aby ogrody pozostawały z tyłu za piękniejącym miastem – mówił podczas spotkania w ratuszu Jerzy Świercz, prezes Kolegium Prezesów ROD Powiatu Głogowskiego. – Chcemy, aby dorównywały estetyce miasta. Działkowcy będą działać na rzecz ogrodów, żeby wyglądały coraz piękniej, żeby się rozwijały i dawały większą radość. W czasie słonecznego weekendu w ogrodach wypoczywa nawet około dwóch tysięcy osób, więc jest to miejsce wypoczynku dla całych rodzin z Głogowa i okolic.

Jak dodaje prezes, we wszystkich ogrodach w powiecie głogowskim przeprowadzane są badania i nigdzie nie ma przekroczeń dopuszczalnych stężeń zanieczyszczenia w powietrzu.

Na terenie powiatu głogowskiego jest 4641 działek, w tym 2847 w samym mieście.

Fot. UM Głogów

Dodaj komentarz

*

code