GŁOGÓW/REGION. Święta – żniwa dla złodziei

złodziejeGłogowska komenda ostrzega mieszkańców przed złodziejami, którzy w okresie świąt i świątecznych przygotowań stają się bardzo aktywni.

– Tydzień przedświąteczny to okres wzmożonych przygotowań – czas wyjazdów i zakupów. Aby nie dać się okraść lub oszukać pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Właściwe zabezpieczenie mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży – mówi Bogdan Kaleta oficer prasowy głogowskiej policji.

Policjanci zwracają uwagę na odpowiednie zabezpieczenie domu i piwnicy przed wyjazdem na święta.

– Jeśli udajmy się na dłuższy, kilkudniowy wyjazd poinformujmy o tym sąsiadów. Poprośmy ich o zwracanie baczniejszej uwagi na nasz dobytek i zabieranie ulotek sprzed drzwi – mówi Kaleta. – Należy pamiętać również o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze w czasie podróży – dodaje.

kleptomankaWażne są również odpowiednie zachowania podczas przedświątecznych zakupów. Policja przypomina o nie pozostawianiu torebek i saszetek w sklepowych wózkach oraz o pilnowaniu wartościowych rzeczy jak portfele i telefony komórkowe. Przypominają o poświęcaniu szczególnej uwagi dzieciom, by te nie oddalały się od nas w sklepach.

– Wybierając hasło pin przy płaceniu kartą zasłaniajmy urządzenia w taki sposób, aby nikt nie mógł odczytać naszych haseł. Nie zapisujmy ważnych haseł oraz kodów dostępu w notatnikach i portfelach, które mogą stać się łupem złodzieja – przypomina funkcjonariusz. – Pamiętajmy o konieczności szczególnego zwracania uwagi na swoje mienie (torebki, portfele, telefony) w miejscach, gdzie znajduje się dużo ludzi tj. autobusy, targowiska, cmentarze, kościoły – dodaje.

DRM

Dodaj komentarz