W Głogowie przeszukują dno Odry (WIDEO, FOTO)

Od kilku dni specjalistyczna firma przeszukuje dno Odry w rejonie Mostu Tolerancji. Prace związane są z drugim etapem rozbudowy Mariny. Na dnie rzeki zlokalizowano na tym odcinku około 180 różnych metalowych elementów. Obecnie są wyciągane na brzeg.

Po sukcesie, jakim okazała się Marina, władze Głogowa zdecydowały o rozbudowie przystani po drugiej stronie tzw. różowego mostu. Szczególnie, że miasto otrzymało na ten cel 2 mln z Unii Europejskiej.

– Po drugiej stronie mostu, od strony zatoki, zainstalujemy sto kilkadziesiąt metrów kolejnego pomostu, który będzie służyć jednostkom lekkim – zapowiada Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Obecnie remontowane jest nabrzeże. Miasto chce kupić od LOK-u grunt, gdzie ma być plac na kajaki. Sporo dzieje się też w samej Odrze, gdzie zlokalizowano około 180 różnego rodzaju metalowych przedmiotów. Nie wiadomo, co to jest.

– Trwają prace polegające na tym, że z dna zatoki wydobywamy elementy metalowe, które zostały namierzone i zeskanowane – dodaje Piotr Poznański. – Potem przystąpimy do pogłębienia miejsca, gdzie będą budowane pomosty.

Cała inwestycja będzie kosztować ok. 2,3 mln zl. Ma być gotowa do końca sierpnia.

Jednocześnie miasto otrzymało dofinansowanie w wys. 50 tys. zł z Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego na zakup sprzętu, m.in.: kajaków, rowerów wodnych, kamizelek i wioseł. W sumie, będzie on kosztować około 100 tysięcy złotych. Wypożyczalnia ma działać już w lipcu.

Zobacz także: 

 

 

 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..