GŁOGÓW. Zmiana stanowiska w sprawie sprzedaży szpitala (WIDEO)

IMG_7766Uchwała w sprawie zbycia 40% udziałów na rzecz Gminy Miejskiej Głogów – taki projekt przedłożył zarząd powiatu radnym podczas sesji. Nowy projekt zamyka drogę do rozmów o sprzedaży szpitala innym prywatnym inwestorom.

– Nowy projekt wychodzi naprzeciw rozstrzygnięciom Wojewody Dolnośląskiego – tłumaczył podczas sesji starosta Jarosław Dudkowiak.

Przypomnijmy, 5 maja wojewoda unieważnił uchwałę podjętą przez radnych powiatowych, która otwierała drogę do sprzedaży placówki.

Przedłożony na sesji projekt jest też zgodny z oczekiwaniami radnych z komitetu Jana Zubowskiego, którzy od początku chcieli, aby szpital pozostał w rękach samorządu.

– To jest to, o co nam chodziło. Szpital powinien być gminno-powiatowy. Szkoda tylko, że projekt uchwały nie daje możliwości kupna udziałów szpitala przez ościenne samorządy – mówi Leszek Rybak, radny z komitetu Jana Zubowskiego.

Teraz radni mają czas do końca maja, aby wnieść ewentualne poprawki do projektu. Następnie dokument zostanie wysłany do wojewody, który go zaopiniuje.

Zobacz także na

Dodaj komentarz