GŁOGÓW. Zgubiła go chciwość

kaletaFunkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przerwali nieuczciwy proceder 26-letniego głogowianina, pracownika jednej z firm transportowych z branży kolejowej. Wpadł w ich ręce, kiedy próbował sprzedać na złom 92 wstawki hamulcowe i wieszaki resorów wagonów. Potem zajęli się policjanci.

– Mężczyzna tłumaczył, że do jego obowiązków należało między innymi serwisowanie usterek wagonów towarowych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta (na zdj.) z głogowskiej komendy. – Wymieniał wtedy i złomował wkładki klocków hamulcowych. Stare i zużyte elementy zabierał z powrotem do firmy.

Ale 4 grudnia zmienił sposób działania i postanowił je sprzedać w punkcie skupu złomu – we własnym zakresie. Przeładował stare części do innego samochodu i pojechał sfinalizować transakcję. Miał jednak pecha, bo kiedy ważył towar, został zauważony przez patrol Straży Ochrony Kolei, który przekazał go policjantom. Firma kolejowa wyceniła straty na 1750 zł.

– Zatrzymany 26 – latek twierdził, że taka sytuacja przytrafiła mu się po raz pierwszy – dodaje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze trzech miesięcy pozbawienia wolności. Zapłaci też 300 zł grzywny.

UR

Dodaj komentarz