GŁOGÓW. Zagraj i zostań odkrywcą Dolnego Śląska

TajemniceDSBezpłatne gry turystyczne pod nazwą „Tajemnice Dolnego Śląska” mogą być dla mieszkańców Głogowa i Góry – amatorów przygód – ciekawą, wakacyjną zabawą połączoną z poznawaniem nowych miejsc. To także propozycja dla turystów odwiedzających te miasta.

Zamiast spaceru z przewodnikiem, uczestnicy gry sami poznają uroki odwiedzanego miejsca. Wystarczy pobrać albo wydrukować kartę gry i wyruszyć w teren, żeby rozwiązać zagadkę. W Głogowie można ją otrzymać bezpłatnie, w formie drukowanej, w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Rynek 10), a Górze – w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej (ul. Kościuszki 33) – w godzinach urzędowania obu placówek. Można też pobrać kartę w formie pliku pdf ze strony http://tajemnice.gryturystyczne.pl.

Kiedy gra zostanie zakończona, jej uczestnik może wpisać się na listę Odkrywców Dolnego Śląska. Warto to zrobić, bo wśród osób, które będą mieć na koncie jedną lub obie gry, i dołączą do grona finalistów – do 31 sierpnia – rozlosowane zostaną nagrody, czyli książki o tajemnicach Dolnego Śląska.

Gry w Głogowie i Górze powstały w ramach projektu Stowarzyszenia Kulturalno-Turystyczne VIATOR, dzięki wsparciu finansowemu z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Podobne, z powodzeniem, realizowane są w kilku miastach w Polsce, m.in. w Poznaniu, Tarnowie i Gorzowie Wielkopolskim.

UR/FOT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz