Opublikowany: pon, Lis 28th, 2016

GŁOGÓW. Uciekł z poprawczaka i popełnił przestępstwa (WIDEO)

rozboje_03Głogowscy policjanci zatrzymali 17 – latka, który krótko po ucieczce z zakładu poprawczego dopuścił się dwóch rozbojów oraz zniszczenia mienia. Nastolatek działał ze starszym o rok znajomym. Byli bezwzględni i brutalni. Grozi im do 12 lat więzienia. 

17 – latek uciekł z Zakładu Poprawczego w Głogowie na początku listopada. Kilka dni później policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, którego miał się on dopuścić wraz ze swoim 18 – letnim znajomym.

rozboje_01– Obydwaj wdarli się do jednego z mieszkań na terenie miasta, a następnie używając przemocy i siły fizycznej, usiłowali zmusić pokrzywdzonych do wydania pieniędzy – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy. – Wtedy swojego celu nie osiągnęli, ale działali bezwzględnie i brutalnie. Spowodowali straty materialne o wartości ponad 700 złotych.

Po raz kolejny 17 – latek zaatakował 22 listopada, a jego ofiarą stał się jedenastoletni chłopiec.

– Sprawca używając wobec niego siły fizycznej i gróźb, zmusił go do oddania telefonu komórkowego o wartości ponad 600 złotych – dodaje Bogdan Kaleta. – Po kilku godzinach policjanci odzyskali telefon i zatrzymali podejrzanego.

rozboje_0217 – latek usłyszał zarzuty i znów trafił do zakładu poprawczego. Sąd nie przychylił się do wniosku policji i prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Ten za swoje czyny będzie odpowiadał już karnie, jako osoba pełnoletnia. Policjanci nadal poszukują 18  – latka, który działał razem z nim. Znają jego tożsamość. 

Czyny, jakich się dopuścili są zagrożone karą do 12 lat więzienia. 

Zobacz także: 

UR/FOT. KPP GŁOGÓW

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..