GŁOGÓW. Studentka PWSZ na prestiżowej konferencji w Berlinie

BERLINAlicja Jabłońska, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, wzięła udział w 13. edycji konferencji EuroPython w Berlinie. To wielkie wyróżnienie, bo była ona jedną z 36 kobiet z całego świata, które otrzymały zaproszenie do udziału Django girls.

– Jest to warsztat programowania w języku Python, którego ideą było wprowadzenie większej liczby kobiet do środowiska programistów i umożliwienie im korzystania z najnowszych narzędzi programowania – informuje Anna Włodarczyk, rzecznik PWSZ.

EuroPython, to druga po PyCon US, największa konferencja na świecie poświęcona językowi programowania Python. Jej głównym celem jest wymiana doświadczeń z użytkownikami języka oraz doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się nim.

– Dla osób słabo zorientowanych warto dodać, że między innymi popularne platformy, jak Facebook, You Tube czy Pinterest, są częściowo napisane właśnie w Pythonie – wyjaśnia Anna Włodarczyk.

Wyjazd na konferencję to spory wydatek. Bilet, który umożliwił studentce udział m.in. w wykładach i warsztatach zapewniła Django Software Foundation, a koszty podróży i pobytu w Berlinie pomogła sfinansować głogowska uczelnia przy pomocy funduszy z programu Erasmu +.

UR/FOT. PWSZ

Dodaj komentarz