Opublikowany: pt, Maj 20th, 2016

GŁOGÓW. Film o głogowskim poecie

pwszKrzysztof Jeleń, głogowski poeta doczekał się filmu na temat swojej twórczości. Produkcja powstała z inicjatywy studentów kierunku Nowe Media. Premiera filmu odbędzie się 6 czerwca.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej realizowany jest ciekawy projekt. Studenci I roku, niedawno utworzonego w PWSZ kierunku Nowe Media, przygotowali film o głogowskim poecie – Krzysztofie Jeleniu.

Film jest częścią większego przedsięwzięcia. Jego powstanie koresponduje z przygotowywaną do druku w uczelnianym wydawnictwie, książką Aleksandry Budzinowskiej, która jest absolwentką PWSZ w Głogowie i laureatką pierwszej nagrody, przyznanej w konkursie z okazji 10-lecia uczelni na najlepszą pracę licencjacką. Praca absolwentki nosi tytuł „Książka niedokończona. O życiu i twórczości Krzysztofa Jelenia”.

– Praca ma charakter pionierski. Autorka jako pierwsza prezentuje biografię poety, odbiór jego twórczości oraz poddaje ją analizie. Nikt wcześniej nie pochylił się nad twórczością naszego znanego w środowisku, cenionego w Głogowie poety. Nigdy też nie powstał film na temat głogowskiego artysty –  mówi dr Sławomira Lisiecka, dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ w Głogowie.

Premiera filmu połączona z promocją książki Aleksandry Budzinowskiej odbędzie się  6 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..