GŁOGÓW. Punkowy koncert w MCK Mayday

ampotacjaZespoły: Ampótacja (na zdj.), Analogs i Farben Lehre zagrają 31 stycznia w Młodzieżowym Centrum Kultury w Głogowie. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują: 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu imprezy.

Farben Lehre powstał we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych, min. „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty” oraz „Pozytywka”, koncertowa – „Samo życie”. Od wielu lat zespół ma wiele występów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Płoccy muzycy zagrali u boku takich formacji, jak: the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, Smola a Hrusky i wielu innych. Od 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live. W grudniu 2013 r., nakładem Lou & Rocked Boys, ukazał się – ostatni jak dotąd – album „Projekt PUNK”, zawierający 20 klasyków polskiego punk-rock’a.
– Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów – informują organizatorzy koncertu. – Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

The Analogs powstał w Szczecinie, w 1995 roku i obok Farben Lehre oraz Dezertera jest jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Do 2014 roku ukazało się piętnaście albumów, na których znalazło się ponad 200 piosenek, które swoimi korzeniami muzycznymi sięgają do punk rocka i garażowego rock’n’rolla. Teksty zawierają bezlitosny społeczny przekaz, często poruszający tematy trudne i kontrowersyjne. Mówią one o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich. W październiku 2014 roku, wspólnym nakładem wytwórni Lou & Rocked Boys oraz Oldschool Records, wyszedł najnowszy album grupy pt. „Bezpieczny Port”.

Zespół AmpÓtacja powstał w sierpniu 2010 r. w Głogowie. Muzycy piszą o sobie: „Pierwszym zamysłem było granie ska lecz bez zaplecza instrumentów, pomysł szybko przekształcił się w Punk Rocka. Po rozegraniu paru prób i nagraniu materiału „Le Głogówno” wystąpiliśmy na Mayday Rock Festiwal, gdzie wygraliśmy nagrodę publiczności. W 2013 nagraliśmy materiał „To Polska” i aktualnie pracujemy nad nowym, który ma tytuł roboczy „4 promile”.
Krótko opisując naszą muzykę: Pankrok – szybki, ostry, prosty, z „kopytem” na wokalu i jeszcze większym w refrenach, teksty napisane „pod wpływem”, całość doprawiona mistrzowskimi solówkami Dzidziaka.”

UR/ŹRÓDŁO: MCK MAYDAY

 

Dodaj komentarz