GŁOGÓW. Policjanci też będą na feriach

KPP_FERIEW poniedziałek, 19 stycznia, rozpoczynają się ferie. Nie wszyscy uczniowie wyjadą na zimowy wypoczynek i część z nich zostanie w mieście. Tradycyjnie już głogowscy policjanci będą prowadzić akcję pod hasłem: „Bezpieczne Ferie”.

– Szczególną uwagą zostanie objęta młodzież, która pozostanie w domach i tutaj będzie wypoczywać – zapowiada podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy. – Kontrolowane będą miejsca gromadzenia się młodych ludzi: lokale, klatki schodowe, okolice marketów, obiekty szkolne, miejsca zimowych zabaw. Duża ilość wolnego czasu powoduje, że może być to pierwsza okazja do spożywania alkoholu, kontaktu z narkotykami, palenia papierosów. Miejmy zaufanie do naszych dzieci, ale jednocześnie dyskretnie kontrolujmy, czy nie dzieje się z nimi coś niepokojącego. Miejmy świadomość, że coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol i inne używki – dodaje.

Oficer prasowy KPP przypomina też, że choć pogoda nie wskazuje kalendarzową zimę, to trzeba pamiętać o tym, że dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa lub je lekceważą, korzystając z topniejących zbiorników wodnych, a także z lodowisk. Zdarzają się też zabawy w pobliżu jezdni.

– Dzieci nie reagują na niebezpieczeństwo, jakie panuje wokół nich, nie zwracają uwagi na przejeżdżające samochody i autobusy – dodaje Bogdan Kaleta. – Stale przypominamy o takich zagrożeniach. Apelujemy, by rodzice uświadomili swoim pociechom konsekwencje korzystania z jezdni, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, sprawdzili, gdzie dziecko zamierza się bawić i spędzać wolny czas.

Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, za brak opieki nad dzieckiem do siódmego roku życia, przebywanie na drodze publicznej dzieci do tej granicy wiekowej, a także za spowodowanie przez nich wypadku drogowego, odpowiadają rodzice i opiekunowie.

Podczas ferii organizowanych jest w Głogowie wiele akcji i ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu, m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury.

UR/FOT. KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz