GŁOGÓW. Policja szuka świadków pijackiego rajdu

policjaGłogowska policja poszukuje świadków zdarzenia, jakie miało miejsce w sobotnią noc w rejonie targowiska miejskiego, gdzie odbywały się imprezy z okazji święta miasta.

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Policjanci dostali zgłoszenie o samochodzie osobowym, który jechał zygzakiem. Patrol próbował zatrzymać kierowcę na skrzyżowaniu ulic Wita Stwosza i Kazimierza Wielkiego. Ten jednak nie reagował na sygnały mundurowych, co więcej przyspieszył i zaczął uciekać kierując się w stronę targowiska. Na liczniku miał ponad setkę. Jego rajd skończył się na ul. Bolesława Śmiałego uderzeniem w stojące na poboczu auta. Jak się okazało, trzy z nich zostały poważnie uszkodzone, podobnie jak samochód sprawcy, fiat punto.

– Kierowca fiata punto, 35-letni mieszkaniec miasta, był nietrzeźwy i podjął dalszą próbę ucieczki, ale został zatrzymany – informuje nadkom. Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy. – Mężczyzna wiele razy złamał przepisy ruchu drogowego i zmuszał innych kierowców do ustąpienia z drogi. Tym samym stworzył sytuacje drogowe, które zagrażały życiu i zdrowiu innych.

Badanie wykazało, że miał 1, 72 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście, nikt inny nie ucierpiał.

– Zwracamy się do świadków, którzy widzieli wyczyny kierowcy fiata punto lub stali się ofiarami jego niebezpiecznych manewrów o zgłaszanie się, co umożliwi zebranie materiału dowodowego w tej sprawie – dodaje nadkom. Kaleta.

To m.in. kierowca białego bmw, który ratował się przed czołowym zderzeniem zjeżdżając do zatoki przystankowej.

Kontakt z komendą: pod nr tel. 76 7277263, 76 7277241, w godz. 7.30-15.30 lub nr alarmowy: 997.

UR

Dodaj komentarz