GŁOGÓW. Piłki za puszki

puszki za piłki
fot. UM

W mieście ruszył właśnie projekt pod nazwą „Piłki za puszki”. Na terenie głogowskich obiektów sportowych  ustawiono specjalne pojemniki do zbiórki puszek aluminiowych, które zostaną wymienione na piłki klasy treningowej. 

Specjalne pojemniki zostały ustawione na terenie głogowskich obiektów sportowych tj. przy hali sportowej ul. Wita Stwosza 1 oraz przy pływalni Chrobry Głogów.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Głogowa do pozostawiania puszek aluminiowych właśnie w tych punktach – zachęca Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa.

„Piłki za puszki” to działanie zainicjowane wspólnie przez Fundację RECAL oraz  Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2011 roku. Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych.

Fundacja RECAL przygotowała i dostarczyła na obiekty sportowe, specjalne pojemniki do zbiórki aluminiowych puszek po napojach oraz tablice informacyjne.  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych alu-puszek przeznaczane będą na zakup sprzętu sportowego.

Projekt zakłada, że za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk) obiekt sportowy otrzyma jedną, wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki lub koszykówki. Piłki zostaną przekazane głogowskim drużynom młodzików.

Dodaj komentarz