Opublikowany: wt, Lip 19th, 2016

GŁOGÓW. Odebrali karty powołania (WIDEO)

WKU1Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie wydała pierwsze karty powołania do ośrodków szkolenia przygotowawczego dla kandydatów na żołnierzy w Narodowych Siłach Rezerwowych lub zawodowych. Czteromiesięczne szkolenie rozpocznie się we wrześniu. W sumie, na chętnych czeka 35 miejsc.

Karty powołania do ośrodków szkolenia przygotowawczego w całym kraju otrzymało w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Głogowie już dziesięć osób.

– Są to osoby po kwalifikacjach, które nie były w wojsku i chcą po służbie przygotowawczej związać się ze służbą wojskową – mówi ppłk Piotr Mielniczuk, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Głogowie.

WKUSzkolenie trwa cztery miesiące. Rozpoczyna się 6 września i trwa do 23 grudnia. W tym czasie każdej osobie przysługuje uposażenie miesięczne w wysokości 870 zł brutto. Pozytywne oceny ze szkolenia umożliwiają staranie się o kontrakt na pełnienie służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych oraz powołanie do zawodowej służby wojskowej. 

WKU w Głogowie, gdzie przyjmowane są wnioski, obejmuje swoim działaniem powiaty: głogowski, polkowicki, lubiński, legnicki, wołowski oraz górowski. 

Zobacz także: 

 UR/FOT. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..