Obniżenie podatku od środków transportu o 30 proc. – to propozycja prezydenta Głogowa. Wprowadzenie tych ulg ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom, głównie firmom transportowym, a w przyszłości przyciągnąć nowych inwestorów. Projektem uchwały zajmą się radni podczas dzisiejszej sesji.
Ulga podatkowa ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom, głównie firmom transportowym, a w przyszłości – przyciągnąć nowych inwestorów.
– W dobie informacji o szalejących podwyżkach OC na pojazdy, na samochody, na środki transportowe, taka obniżka podatku od środków transportu jest bardzo dużą pomocą dla głogowskich przedsiębiorców, firm transportowych i w ten sposób możemy wspierać tę gałąź gospodarki w naszym mieście – argumentuje Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
Jak przewiduje włodarz miasta, początkowo po obniżeniu stawek wpływy do budżetu mogą się zmniejszyć. Szacuje się, że może to być około 240 tys. zł, ale w kolejnych latach powinno być już znacznie lepiej – właśnie dzięki ulgom.
Komisja ds. budżetu wydała pozytywną decyzję w sprawie zmniejszenia podatku od środków transportu. O losie projektu uchwały zdecydują radni podczas dzisiejszej sesji.
Zobacz także:
UR/FOT. UR