GŁOGÓW. Noworoczny „Koncert Wiedeński”

koncert noworoczny plakatKoncert Noworoczny pod patronatem prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza odbędzie się w niedzielę, 8 lutego, o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku będzie to „Koncert Wiedeński”.

Wystąpią: Orkiestra Straussowska we wspólnym projekcie artystów Teatru Wielkiego oraz Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”, soliści: Johanna Krumin (sopran) z Berlina i Dariusz Pietrzykowski (tenor), Mateusz Śmikiel i Maria Sielicka, mistrzowie Polski w 10 tańcach (wykonają program taneczny, który prezentowany będzie 31 stycznia podczas uroczystego Wiener Akademikerball w Wiedniu oraz tancerze sekcji tanecznych MOK i Rewii Graffiti.

– Usłyszymy niezwykle piękne i popularne kompozycje rodziny Straussów i nie tylko: walce, czardasze, polki i arie, a także przeboje ze słynnych operetek – wymienia Małgorzata Łętkowska, specjalista ds. promocji w MOK.

W programie, m.in.: J. Strauss – walce: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Walc cesarski”, „Opowieści z Wiedeńskiego Lasku”, polki: „Fireproof”, „Pizzicatto”, „Annen”, „Clear the track”, F. Lehar – aria Giuditty z operetki „Giuditta” – „Kto me usta całuje ten śni”, czardasz z operetki „Cygańska miłość” – „Kiedy skrzypki grają” oraz G. Verdi –  Duet Libiamo.

Johanna Krumin pochodzi z Berlina. Występuje w niemieckich teatrach operowych. Często wykonuje też repertuar oratoryjny m. in z Bratysławską Orkiestrą Kameralną, Capellą Istrapolitana i Lipską Operą Kameralną. Jej nagrania transmitowane są przez Deutschland Radio i Radio Kultur.

Dariusz Pietrzykowski edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz i kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej, w klasie Jana Kunerta. Jest laureatem trzeciej nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Obecnie jest solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje też z wieloma orkiestrami, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Krakowie. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. Koncertował też za granicą, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech i Grecji. We wrześniu 2009 roku zadebiutował na deskach Słowackiej Opery Narodowej (Slovenské Narodne Divadlo) partią Gennaro w Lukrecji Borgii Gaetano Donizetti’ego.

Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu.

UR/PLAKAT: MOK

Dodaj komentarz