GŁOGÓW. Nie masz pracy? Załóż własną firmę (WIDEO)

pwszUmowy śmieciowe, niska płaca, brak perspektyw to główne problemy osób, szukających swojego miejsca na rynku pracy. Rozwiązaniem może być założenie własnej firmy. Zachęcali do tego eksperci podczas Akademicki Dzień Przedsiębiorczości, który odbył się w Głogowie. 

Dzień przedsiębiorczości odbywa się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie od czterech lat. Wszystko po to, by promować wśród młodych zakładanie własnego biznesu.

-To wydarzenie kierowane do młodych ludzi – uczniów, studentów i absolwentów oraz do wszystkich tych, którzy poszukują informacji i nowych możliwości na rynku pracy – mówi Anna Włodarczyk rzecznik prasowy PWSZ w Głogowie

Z roku na rok rośnie liczba osób zakładających własne firmy. Ułatwieniem dla młodych przedsiębiorców są dotacje, które przyznaje Powiatowy Urząd Pracy. Jednak jak podkreśla Damian Piątek z głogowskiego pośredniaka przedsiębiorczość to bardzo szerokie pojęcie.

– Pod hasłem przedsiębiorczość nie kryje się tylko zakładanie własnego biznesu. Przedsiębiorczość to także zaradność życiowa – mówi Damian Piątek zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

W tym roku 36 młodych osób zdecydowało się na założenie własnego biznesu. Głównie jest to działalność usługowa, w której prym wiedzie kosmetyka i fryzjerstwo, a także sprzedaż internetowa i budowlanka. Wkraczając na rynek pracy młodzi ludzie muszą liczyć się z wieloma przeciwnościami, z którymi będą musieli się zmierzyć.

– Głównie są to kwestie związane z legalnością pracy, wynagrodzeniem, czasem pracy – mówi Jakub Zatwarnicki z Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy.

Młodzież odwiedzająca targi w Głogowie nie zraża się jednak trudnościami, jakie mogą ich spotkać, bo mają konkretne plany.

-Zamierzam otworzyć własny warsztat samochodowy. Myślę, że znajdzie się miejsce na rynku dla tego typu usług- mówi Michał Kordek,  uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Głogowie.

Podczas Akademickiego Dnia Przedsiębiorczości zaprezentowało się 15 firm i instytucji. Młodzież także udział w warsztatach i konsultacjach.

Zobacz także na

Dodaj komentarz

*

code