GŁOGÓW. Na „dwóch gazach” uciekał przed policją (WIDEO)

kpp_wideorejestrPonad 1,3 promila alkoholu w organizmie miał 34-letni kierowca bmw, zatrzymany po pościgu przez głogowskich policjantów na drodze krajowej nr 12. Co więcej, mężczyzna pędził z prędkością 187 km/h, wyprzedzał na skrzyżowaniach inne pojazdy, nie reagował na sygnały funkcjonariuszy, a w terenie zabudowanym miał na liczniku 149 km/h.

Do zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek, 26 grudnia, około godz. 8. Pirata drogowego zauważyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem skoda octavia, na drodze krajowej nr 12.

– Pojazd minął radiowóz i policjanci ruszyli w pościg dokonując pomiaru prędkości – informuje podkom. Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy. – Kierowca bmw z brytyjskimi numerami rejestracyjnymi, poruszał się z prędkością 187 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 97 km/h. Nie reagował na sygnały do zatrzymania się, podawane przez funkcjonariuszy.

Uciekając przed policjantami kierowca wyprzedzał inne pojazdy, w tym ciągnik siodłowy z naczepą – w rejonie skrzyżowania. Pościg trwał także w terenie zabudowanym, w Serbach, gdzie mężczyzna jechał z prędkością 149 km/h. W końcu został zatrzymany.

– Okazało się, że 34 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego jest nietrzeźwy i ma 1,38 promila alkoholu w organizmie – dodaje Bogdan Kaleta. – Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking.

Kierowcy grozi do lat 2 więzienia oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów. Niezależnie od tej kary, w podobnych przypadkach, sąd obligatoryjnie orzeka również świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Mężczyzna zostanie jeszcze ukarany za popełnienie wykroczeń drogowych.

W okresie świątecznym głogowscy policjanci zanotowali 99 interwencji, czterech nietrzeźwych kierowców, pięć kolizji, a 24 osoby przewieziono do izby wytrzeźwień.    

Zobacz także: 

UR/WIDEO- KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz