GŁOGÓW. Masz kartę, wejdziesz do szkoły

KARTA_SZKOLYImienne, plastikowe karty zapewniają uczniom i pracownikom głogowskich szkół wstęp do tych placówek. Inni muszą korzystać z domofonu, by wejść do placówki. To wszystko dla bezpieczeństwa.

„Edukacja, Bezpieczeństwo, Rozwój” – pod tym hasłem odbył się w Głogowie III Kongres Karty Szkolnej. Spotkanie inauguracyjne zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uczniowie I LO przywitali gości z całej Polski programem artystycznym.

– Podstawowym celem projektu, realizowanego przez Bank Zachodni WBK, jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. W tym celu szkoły instalują systemy kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty. Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank Zachodni WBK, więc nie obciążają one ani gminy, ani szkoły, ani też rodziców i uczniów. To bank wyposaża szkoły w System Kontroli Dostępu, który uniemożliwia osobom niepowołanym dostanie się na teren szkoły. Każde wejście i wyjście ucznia oraz pracownika szkoły jest rejestrowane – mówiła Elżbieta Szefler – Lewandowska, dyrektor regionalny BZ WBK w Głogowie.

Karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy placówki szkolnej. Innym osobom, np. listonoszowi czy rodzicom drzwi do budynku mogą otworzyć pracownicy z portierni czy sekretariatu, za pośrednictwem domofonu.

KARTA_SZKOLY1W Głogowie systemem Karty Szkolnej posługują się od kilku lat uczniowie i pracownicy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Akcja ma być być rozszerzona na inne placówki.

W Polsce z Karty Szkolnej korzysta 231 szkół w 65 miastach. Na kongres zjechali przedstawiciele wszystkich miast biorących udział w tym projekcie. Goście mieli także okazję zwiedzić Głogów, a o jego historii opowiadał prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

UR/FOT. UM GŁOGÓW

Dodaj komentarz