GŁOGÓW. Jubileuszowe spotkanie miłośników literatury

GSLITERACKIEPrezentacja książki, kalendarza oraz spektakl teatralny to główne punkty spotkania w głogowskim Klubie Batalionowym, które odbędzie się w poniedziałek, 15 grudnia. Okazją jest przypadające w tym miesiącu 15-lecie powstania Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Na tę uroczystość organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników literatury.

Książka nosi tytuł „Świadectwo epoki. Literacki Głogów początku XXI wieku”. Jej autorka Małgorzata Górawska zaprezentowała sylwetki ponad dwudziestu lokalnych twórców, organizatorów środowiska literackiego w mieście. Wśród nich są osoby ze sporym dorobkiem, ale także młode, które od niedawna parają się pisaniem. Swoje miejsce w tym wydawnictwie mają również animatorzy – twórcy wielu ciekawych inicjatyw literackich.

Kolejną atrakcją jubileuszowego spotkania będzie prezentacja Głogowskiego Kalendarza Literackiego na 2015 rok. Znalazły się w nim wiersze dwunastu lokalnych autorów, którzy piszą o swoim mieście, a także zdjęcia Głogowa. Ich autorkami są Izabela Matuszewska i Ewa Jeleń.

Zaplanowano jeszcze przedstawienie pt. „Law, law, law” w wykonaniu Teatru Pierwiastek z Nas, działającego w Klubie Batalionowym, który mieści się przy ul. Wojska Polskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

UR

 

Dodaj komentarz