GŁOGÓW. Gmina wyróżniona po raz drugi

Gmina Miejska Głogów na drugim miejscu w rankingu „Gwiazdy Biznesu” 2016 w kategorii samorząd przyjazny biznesowi. Nagroda przyznawana jest głównie za wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz likwidację barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Gmina już po raz drugi otrzymała nagrodę w tej kategorii.

Wielka gala finałowa „Gwiazd Biznesu 2016” odbyła się w piątek, 22 kwietnia w Wałbrzychu. Udział w niej wzięli przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie kultury, politycy oraz znane osobowości.

plebiscyt– Cieszę się, że kapituła zauważyła i doceniła naszą pracę w rozwój gospodarki poprzez wspieranie przedsiębiorczości i inne działania na rzecz lokalnego biznesu. To wysoka ocena za poprzedni rok. Nagrodę przyznawaną w towarzystwie przedstawicieli dolnośląskiego biznesu otrzymaliśmy już po raz drugi. To doskonała promocja Głogowa – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.  

Samorząd przyjazny biznesowi to nagroda dla tych gmin, które wspierają przedsiębiorców, likwidują bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz powołują instytucje, organizują wydarzenia służące promowaniu przedsiębiorczości. Pierwsze miejsce zajął samorząd z Dzierżoniowa.

W ocenie kandydatów kapituła brała pod uwagę między innymi: strategię rozwoju samorządu w kontekście wspierania przedsiębiorczości; warunki stwarzane przedsiębiorcom planującym inwestycje w regionie; realizowane inicjatywy, projekty, konferencje nakierowane na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości oraz środki przeznaczone na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz