GŁOGÓW. Gimnazjaliści projektują klasę do niemieckiego (WIDEO)

szkołaMur berliński, mówiące ściany, na których widnieją ogromne zdjęcia uczniów – tak wygląda klasa do nauki języka niemieckiego w gimnazjum nr 2 w Głogowie. Salę projektują uczniowie razem z nauczycielami, którzy biorą udział w konkursie pod nazwą „Niemiecki ma klasę”.

Zadanie polega na zaprojektowaniu sali lekcyjnej języka niemieckiego tak, aby nauka była nie tylko przyjemna, ale też efektywna.

– Musimy połączyć to co robimy na bieżąco z nauką, czyli uczniowie mają nie tylko ozdobić klasę, ale muszą też przyswoić materiał  – mówi Alicja Skoczylas, nauczyciel języka niemieckiego w gimnazjum nr 2 w Głogowie.

Klasa to wspólne dzieło uczniów i nauczycieli.

– Najpierw zgłaszaliśmy różne propozycje, a potem wspólnie wybraliśmy te, które teraz realizujemy – opowiada Marcelina Czaja uczennica klasy II gimnazjum.

W sali znajduje się między innymi, mur berliński, na którym uczniowie zapisują słówka. Natomiast w zapamiętywaniu niemieckich zwrotów ma pomóc mówiąca ściana.

Uczniowie i nauczyciele sami zbierają pieniądze na umeblowanie sali.

–  Największą kwotę otrzymaliśmy od prezydenta miasta. Udało nam się za te pieniądze dużo zrobić, m.in  wydruki wielkoformatowe. Poza tym wsparli nas rodzice uczniów – mówi Alicja Skoczylas.

W konkursie organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie bierze udział 79 szkół z całej Polski. Rozstrzygnięcie nastąpi w marcu.

Zobacz także na

Dodaj komentarz

*

code