GŁOGÓW/LEGNICA. Dwaj kibice zatrzymani (WIDEO)

stadion_01
fot. KPP w Głogowie

Policja zatrzymała pseudokibców. Mają 20 i 16 lat. Podczas meczu Miedzi Legnica z Chrobrym Głogów sympatycy drużyny gości zdewastowali ponad 50 krzesełek. Starty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Wandale usłyszeli zarzuty. Sprawców udało o się ustalić dzięki nagraniom z monitoringu. Głogowska policja zatrzymała dwie osoby. Mimo młodego wieku pseudokibice oboje mają bogatą przeszłość kryminalną.

– 20-latek usłyszał zarzuty umyślnego uszkodzenia nie mniej niż czterech siedzisk oraz zakłócenia porządku publicznego. Grozi mu za to kara grzywny oraz zakaz stadionowy na okres od 2 do 6 lat – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Drugim zatrzymanym jest 16-latek, podopieczny młodzieżowego ośrodka wychowawczego, który przebywał na przepustce.

– Chłopak przyznał się do zarzutów, nie potrafi określić ile dokładnie zniszczył krzesełek. Jego sprawę skierujemy do sądu dla nieletnich – dodaje Bogdan Kaleta.

Najbardziej w całej tej sytuacji dziwi, że mimo, iż na stadionie obecnych było blisko 100 wynajętych przez klub ochroniarzy służby nie zareagowały. Dlaczego?

– Podjęcie decyzji, żeby wkroczyć do klatki kibiców byłoby szaleństwem, prowokacją. Najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo uczestników i z tego się wywiązaliśmy – tłumaczy dyrektor Chrobrego.

Straty oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Przypomnijmy, na mecz do Głogowa przyjechało blisko 500 kibiców Miedzi Legnica. Kopiąc i wyrywając zniszczyli ponad 50 krzesełek. Pojawia się pytanie w jaki sposób i jak surowo karać pseudokibiców.

– Powinni płacić wysokie kary pieniężne i mieć zakaz wstępu na mecze – proponuje mieszkanka Głogowa.

Policja nadal pracuje nad tą sprawą. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz także naDodaj komentarz